У Пентагоні уточнили терміни постачання 18 нових HIMARS Україні

Головна Сторінка » У Пентагоні уточнили терміни постачання 18 нових HIMARS Україні

Останній пакет військової допомоги Україні від Сполучених Штатів містить 18 систем HIMARS разом з боєприпасами.

Ці ракетні системи залпового вогню закуповуватимуть у виробника, а не вилучатимуть з американських військових запасів, як це було раніше. Високопосадовець Пентагону сказав, що може минути деякий час, перш ніж останній HIMARS, обіцяний Україні, прибуде в країну. Про це повідомляє пресслужба американського оборонного відомства.

“Закупівля та постачання цих систем HIMARS і боєприпасів потребуватиме кілька років. Сьогоднішнє оголошення це лише початок процесу закупівель”, сказав чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина передасть Україні чотири системи IRIS-T замість однієї

Довгострокова закупівля HIMARS для України не заважає Штатам продовжувати вилучати наявні системи з арсеналу у разі потреби. Водночас є більша мета мати ці системи за контрактом і в резерві для постачання пізніше, зазначив високопосадовець.

“Якщо ми не інвестуємо сьогодні, щоб закупити HIMARS на майбутнє, їх не буде, коли вони стануть у пригоді українським збройним силам у майбутньому. Це справді значна інвестиція, і вона призначена для того, щоб у майбутньому Україна мала те, що їй потрібно на довгострокову перспективу для стримування майбутніх загроз”, наголосив представник Пентагону.

Додав, що попри це, США продовжать передавати необхідне Україні озброєння з американських запасів.

Напередодні Пентагон оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги, сумою $1,1 млрд.

Він включає 18 РСЗВ HIMARS та боєприпаси до них; 150 броньованих автомобілів Humvee; 150 тактичних автомобілів для буксирування озброєння; 40 вантажівок та 80 причепів для транспортування важкої техніки; два радари для БПЛА; 20 багатоцільових радарів; системи протидії БПЛА; тактичні системи захищеного зв’язку та спостереження, оптика; обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів; бронежилети та інше спорядження; фінансування навчання та матеріально-технічного забезпечення військ.