У північнокорейських ракетах, якими росіяни били по Україні, знайшли багато деталей з США та Європи

У північнокорейських ракетах, якими росіяни били по Україні, знайшли багато деталей з США та Європи

Звіт британської дослідницької організації Conflict Armament Research (CAR), на який посилається CNN, виявив, що ракети з Північної Кореї, використані Росією для ударів по Україні, містили компоненти, розроблені та продані компаніями зі Сполучених Штатів Америки, Європи та Азії. Дослідження 290 компонентів уламків північнокорейської балістичної ракети, знайдених у Харкові, показало, що близько 75% компонентів було виготовлено компаніями зі США, 16% — компаніями з Європи, а 9% — з Азії.

Ці відомості підкреслюють складність глобальних ланцюгів постачання та виклики, які вони становлять для міжнародних санкцій і режимів контролю за експортом. Виявлені компоненти, що стосуються в основному системи навігації ракети, можуть бути пов’язані з компаніями з різних країн, включаючи США, Китай, Німеччину, Японію, Нідерланди, Сінгапур, Швейцарію та Тайвань. Немає доказів прямих поставок цих компонентів до Північної Кореї, що вказує на можливість закупівлі через посередників, які дозволили обійти міжнародні санкції.

Зазначені факти щодо використання західних компонентів у військових технологіях, які потім використовуються для агресії проти України, викликають серйозні занепокоєння щодо ефективності заходів контролю експорту та необхідності їх посилення. Вони також підкреслюють необхідність глобальної співпраці для запобігання використанню міжнародних ланцюгів постачання у воєнних цілях, які порушують міжнародне право та підтримують агресивні дії.