У Польщі заявили, що готові пробачити РФ анексію Криму

У Польщі заявили, що готові пробачити РФ анексію Криму

Радник лідера партії “Рух Польща 2050”, експосол РП в Росії Катаржина Пелчиньска-Наленч заявила, що одного дня доведеться “закрити очі на окупацію Криму”, щоб росіяни “відчули своє європейське коріння”.

Про це Катаржина Пелчиньска-Наленч сказала в інтерв’ю для Польського інституту міжнародних відносин.

Вона стверджує, що чим більше росіян відчувають як їх люблять в Європі, включаючи Польщу, тим більший шанс, що одного разу вони зможуть пристосуватися і знайти своє європейське коріння.

На питання про те, чи можна полюбити РФ з Кримом і Донбасом, Пелчиньска-Наленч зазначила, що з Кримом “такий варіант імовірний”.

“Можливо, нам доведеться полюбити їх із Кримом. Будьмо реалістами, нам не сподобається Росія з Донбасом, але, можливо, колись із Кримом не буде виходу”, – зазначила вона.

“Так само, як нам подобається Ізраїль з різними окупованими територіями. Багато подібних аналогій можна знайти. Не дай боже, я не хочу захищати анексію Криму, бо це, безумовно, була агресія, але думка, що у нас буде Росія, яка добровільно відмовиться від Криму? Я цього не бачу. Навіть у дуже демократичній Росії з дуже демократичною владою я не бачу повернення Криму”, – додала дипломат.

Вона зауважила, що потрібно врахувати пріорітети для Польщі на даний момент.

“Яким був наш зразковий механізм побудови саме таких гарних відносин, від яких, на мою думку, ми без потреби відмовились? Це був невеликий прикордонний рух з Калінінградом”, – зазначила Катаржина Пелчиньска-Наленч.

Варто зазначити, що за останніми опитуваннями “Рух Польща 2050” є третім за популярністю після керівної партії “Право і справедливість” і опозиційної “Громадянської платформи”, але протягом певного періоду обіймав і другу позицію в рейтингах. Наразі партія має 7 місць у Сеймі та одне в Сенаті країни.