У Повітряних силах назвали нову небезпеку для низки областей

Головна Сторінка » У Повітряних силах назвали нову небезпеку для низки областей

Проти прифронтових областей України росіяни частіше використовують керовані авіабомби.

Це новий виклик, щодо нього потрібно приймати рішення, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

Загарбники не мають достатніх засобів для дистанційних ударів. Тому вони використовують те, що мають на передній лінії фронту. Є реактивна артилерія, яка може більше як на 100 км влучати та ракети С-300, дальність може бути до 150 км при роботі по наземних цілях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти скинули керовані авіабомби на Херсонщині: є жертви

“Ну і також керовані авіабомби. Це той новий виклик, нові ризики для нас, проти яких потрібно робити протидію нам потрібно якомога швидше приймати рішення щодо цього. Страждає лінія 20-30 км від лінії боєзіткнення і від державного кордону, від Чернігівської, Сумська, Харківська, Миколаївська, Запорізька, аж до Одеської області. Але противник це робить регулярно”, сказав Ігнат.

Потрібно посилювати далекобійні системи ППО й очікувати на позитивне рішення щодо винищувачів.

“Багато хто боїться на Заході що може бути ескалація, що ми можемо на території РФ знищувати їхню авіацію. Я хочу сказати, що наявність таких літаків в Україні в прифронтових областях, таких як Чернігівська і Сумська, відіб’є бажання наближатися”, підсумував речник.

Російська Федерація обходить західні санкції, закуповуючи чипи, мікросхеми та електронні компоненти через інші країни. Ці деталі необхідні РФ для виготовлення зброї. Заборонені компоненти імовірно потрапляють до РФ через Вірменію та Казахстан.

Російський імпорт мікросхем, який різкого обвалився одразу після вторгнення в Україну, знову почав зростати. Особливо багато Росія купує у Китаю. За даними аналітичного центру Silverado Policy Accelerator, імпорт у період з жовтня до січня щомісяця становив 50% і перевищував середній довоєнний рівень.

Росіянам вдається отримувати навіть деякі “чутливі” категорії мікросхем та інших електронних компонентів. А саме вони є критично важливими для виготовлення крилатих ракет, якими російська армія атакує Україну.