У Раді пропонують позбавляти громадянства України власників російських паспортів

У Раді пропонують позбавляти громадянства України власників російських паспортів

У Верховній Раді зареєстрували проект закону про внесення змін до ЗУ “Про громадянство України” щодо автоматичної втрати громадянства в разі добровільного отримання паспорта РФ.

Ініціаторами законопроекту є депутати Оксана Савчук (позафракційна), Наталія Піпа ( “Голос”) і Микола Княжицький ( “Європейська солідарність”).

Документ переданий на розгляд керівництву парламенту, тексту законопроекту на сайті ВР поки що немає.

Відзначимо, у Верховній Раді ще два роки тому зареєстрували президентський законопроект про подвійне громадянство. Але в травні 2020 року розгляд справи документа відклали.

Єдиної думки щодо подвійного громадянства немає ні в українському суспільстві, ні у владі. Так, перший віце-спікер ВР Руслан Стефанчук вважає, що введення в Україні подвійного громадянства об’єднає її громадян за кордоном, а міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – що подвійне громадянство необхідно, але не з країною-агресором.

Зараз Україна формально не визнає подвійне громадянство, але фактично не забороняє його. Крім того, до цих пір відсутній спеціальний правовий механізм, який регулює процедуру втрати громадянства України.