У Росії проблеми із захистом від дронів – ISW

У Росії проблеми із захистом від дронів – ISW

Росіянам не вдається протидіяти атакам українських безпілотників.

Навряд їм вдасться розгорнути мобільні вогневі групи в необхідному масштабі, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Військові РФ формують мобільні вогневі групи у складі невизначених загальновійськових армій, а також армій ВПС і ППО для боротьби з безпілотниками. Ці групи отримують тепловізори, системи радіоелектронної боротьби і пікапи з кулеметами.

Небезпека ударів дронів для загарбників є як на території окупованої України, так і в Росії на нафтопереробних заводах та інших об’єктах критичної інфраструктури.

Опис російських мобільних вогневих груп схожий на українські.

“Українські сили вже давно завдають ударів з безпілотників по російських цілях в окупованій Україні, і рішення російського військового командування сформувати мобільні вогневі групи, ймовірно, є відповіддю на нещодавню інтенсифікацію ударів українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах у лютому та березні”, йдеться у звіті.

Аналітики припускають, у росіян виникли труднощі з належним розгортанням систем ППО ближнього радіусу дії вздовж очікуваних векторів польотів українських безпілотників. Схоже, російські військові не змогли прикрити важливі потенційні цілі в добре захищених районах РФ.

“Масове розгортання мобільних вогневих груп на заході Росії може створити подібні проблеми для російських військ, оскільки військові РФ можуть бути не в змозі забезпечити достатню кількість таких груп у потрібному масштабі”, – додали у звіті.

По російських НПЗ було здійснено 15 атак протягом 2024 року. Дрони вивели з ладу 10-15% нафтопереробних потужностей Росії.

За даними українських джерел, лише дрони СБУ завдали успішних ударів по вже 12 нафтопереробних заводах у Росії.

За даними Міноборони Британії, Росія навряд чи зможе захистити всі свої НПЗ від українських атак.