fbpx

У Римі відбулися масштабні сутички на Covid-акції: є поранені й затримані

Головна Сторінка » У Римі відбулися масштабні сутички на Covid-акції: є поранені й затримані

У Римі суботня акція протесту проти карантинних вимог переросла в сутички демонстрантів із поліцією. Правоохоронці застосували водомети та сльозогінний газ.

Затримали щонайменше 12 осіб, повідомляє ANSA. Серед них був лідер партії крайнього правого руху Forza Nuova Джуліамо Кастелліно.

“Право висловлювати свої погляди не має переходити в агресію та залякування”, – заявив прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

Він засудив протести, додавши, що уряд продовжить здійснювати кампанію щеплень проти коронавірусу.

Демонстрація на площі П’яцца-дель-Пополо зібралась у суботу ввечері. Тисячі італійців вийшли на акцію проти запровадження так званих паспортів здоров’я. Демонстрантти перекривали головні вулиці столиці. Сутички тривали кілька годин. Деякі співробітники поліції були поранені. Нападу зазнав і розташований неподалік офіс великої профспілки Confederazione Generale Italiana del Lavoro нападники виламали двері та увірвалися у частину приміщень, перш ніж поліція встигла зреагувати.

В Італії діють одні з найсуворіших у Європі карантинні вимоги. “Паспорти здоров’я” там наберуть чинності 15 жовтня. Громадянам необхідно надавати їх, щоб отримати доступ до місця роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЄС” вимагає від уповноваженого з прав дитини відреагувати на участь неповнолітніх у проплачених акціях Геращенко

29 вересня у столиці Словенії Любляні поліція застосувала сльозогінний газ і водомети по тисячах демонстрантів, які виступали проти жорстких заходів боротьби з коронавірусом. У відповідь протестувальники кидали в поліцію пляшки та інші предмети.