fbpx

У Слов’янську дітей можуть евакуювати примусово

Головна Сторінка » У Слов’янську дітей можуть евакуювати примусово

У Слов’янську Донецької області можуть позбавити обов’язків опікунів, які відмовляються виїхати.

Дітей у такому випадку евакуюють примусово. Таке рішення ухвалили члени міської комісії з питань захисту прав дитини, передає “Суспільне”.

“В Донецькій області обов’язкова евакуація затверджена постановою Кабінету міністрів від 2 серпня 2022 року. Опікуни зобов’язані евакуюватись із дітьми до більш безпечних регіонів України. Ми постійно звертаємось до родин, пояснюємо, що евакуація у нас безкоштовна, ми надаємо допомогу. У грудні проводили засідання комісії і звертались до родин, давали їм місяць-два, потім нагадували постійно. 27 березня під час обстрілу Слов’янська був поранений неповнолітній. Тому ми знову вживаємо заходи і у більш суворій формі”, пояснила керівниця служби у справах дітей Слов’янської міської військової адміністрації Олена Соколова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У Бахмуті спалили російські резерви” – Іван Січень

Більшість опікунських родин та дитячих будинків сімейного типу виїхали з міста. У Слов’янській громаді досі залишаються 23 родини, в яких виховуються 34 дитини-сироти та дитини, що позбавлені батьківського піклування.

Тепер у разі відмови від обов’язкової евакуації піклування може припинитися.

“Ми діємо виключно згідно із повноваженнями. Але не хочемо вдаватися до таких заходів, адже більшість дітей живуть із рідними, наприклад, бабусею та дідусем, або в родини тітки та дядька. Саме тому, ми знову намагаємось переконати ці родини виїхати туди, де діти будуть у більшій безпеці”, сказала Соколова.

Рішення про позбавлення опікунських обов’язків ухвалює міська військова адміністрація.

Уранці 28 березня Генштаб Збройних сил України повідомив, що найзапекліші бої тривають за Бахмут, Авдіївку та Мар’їнку на сході. Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили там 62 атаки.

На Авдіївському та Мар’їнському напрямках російська армія вела безуспішні наступальні дії в напрямку семи населених пунктів. Противник застосував аерозольні “сльозогінні” гранати нелетальної дії, додали в Генштабі.

Generated by Feedzy