У США можуть заборонити російське програмне забезпечення

У США можуть заборонити російське програмне забезпечення

У Сполучених Штатах Америки адміністрація президента Джо Байдена готується заборонити приватним компаніям і, можливо, громадянам США використовувати програмне забезпечення, виготовлене російською компанією “Лабораторія Касперського”.

Причиною називають занепокоєння щодо національної безпеки. Про це повідомляє CNN.

Телеканал отримав таку інформацію від п’ятьох американських чиновників. Рішення можуть прийняти вже цього місяця. Воно передбачає використання відносно нових повноважень Міністерства торгівлі США, заснованих на указах президентів Джо Байдена і Дональда Трампа, для заборони “Лабораторії Касперського” надавати певні продукти та послуги у США.

Урядовим установам США вже заборонено використовувати програмне забезпечення цього російського виробника. Тепер заборону можуть поширити й на приватні компанії.

Як повідомили джерела CNN, однією з цілей буде зниження будь-якого ризику для критичної інфраструктури США. Проєкт початкового рішення стосувався також громадян США, але міг бути змінений. Передбачається, що такі заходи будуть вжиті до антивірусного програмного забезпечення.

Згідно із законодавством США, “Лабораторія Касперського” може оскаржити початкове рішення щодо заборони використання її продуктів або укласти угоду з урядом, яка пом’якшить занепокоєння щодо безпеки США, до оголошення будь-якого остаточного рішення з боку Міністерства торгівлі.

За даними компанії, які наводить CNN, її програмними продуктами користуються понад 400 мільйонів людей і 240 тис. компаній у всьому світі. Скільки з цих людей і компаній знаходяться в США, невідомо. Але офіційні особи США вважають, що ризик, який представляє програмне забезпечення для інфраструктури США, достатньо високий.

Упродовж 2024 року на виборців і кандидатів багатьох країн світу чекатиме “потік брехні” та дезінформації, зокрема пов’язані зі штучним інтелектом, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

За його словами, використання цифрових технологій – соцмереж і штучного інтелекту – різко прискорило темпи поширення дезінформації.