У Telegram відповіли на звинувачення у шпигунстві на користь Росії

У Telegram відповіли на звинувачення у шпигунстві на користь Росії

Компанія Telegram пообіцяли розібратися з “проблемними” каналами, які поширюють російські наративи та фейки.

Компанія отримала від української влади перелік потенційно “проблемних” каналів і тепер їх аналізує. Про це сказав спікер платформи Ремі Вонг виданню NV.

Вонг не уточнив, хто саме надав цей список та які конкретно канали входять до нього. Він зауважив, що Telegram є безпечним месенджером для українців та користувачів в інших країнах світу.

“Telegram був спеціально створений для захисту користувачів від російського стеження. Наші застосунки мають відкритий вихідний код, а протокол шифрування повністю задокументований, тому будь-який дослідник може самостійно перевірити його цілісність і реалізацію”, стверджує представник платформи.

Дискусії навколо заборони Telegram активізувалися на початку цього року. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що щодо месенджера Telegram дійсно існують загрози. Держава вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, але найважче такий процес проходить саме з цим месенджером.

Як заявили у ГУР, росіяни виділили $1,5 млрд на інформаційну операцію “Майдан-3”, з них $250 млн на ведення у Telegram, для дестабілізації в Україні залучені спецслужби та адміністрація російського диктатора Володимира Путіна, а також ідеолог “Новоросії” Владислав Сурков.

Голова Нацради Ольга Герасим’юк повідомила, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення разом із профільними відомствами пропрацьовує регулювання месенджера Telegram. За її словами, цю мережу росіяни та заборонені в Україні медіа активно використовують для поширення наративів.

У квітні про потребу в регулюванні Telegram сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він повідомив про анонімні телеграм-канали і величезну кількість російських активностей там.

Позаторік Рада національної безпеки і оборони публікувала список прокремлівських Telegram-каналів.

Також перелік 100 антиукраїнських каналів публікувало Головне управління розвідки і СБУ.