fbpx

У Туреччині випробували нову балістичну ракету

На північному сході Туреччини у чорноморській провінції Різе успішно випробувано балістичну ракету малої дальності Tayfun.

Випробування провів виробник ракет Roketsan, повідомляє Daily Sabah.

Нині ракету Tayfun вважають найбільш далекобійною в країні. Перед цим розробник випробовував ракету у жовтні 2022 року. Тоді вона уразила ціль на відстані 560 кілометрів.

Видання також нагадує про балістичну ракету Cenk, яку показав президент Реджеп Таїп Ердоган після введення “Тайфуну”. Вперше її показав глава президії оборонної промисловості (SSB) Ісмаїл Демір 12 травня цього року.

Cenk більша, ніж попередні системи балістичних ракет компанії ‒ Bora і Tayfun.

Загалом турецька компанія Roketsan розробила кілька типів інтелектуальних боєприпасів, запущених з вітчизняних безпілотних бойових літальних апаратів Bayraktar TB2 у кількох зонах бойових дій, включаючи Україну. Їх також використовували у Сирії та Карабахському регіоні. Ці ракети знищують військову техніку противника, в тому числі танки, гаубиці до системи ППО.

Турецький безпілотник Akinci компанії Baykar Makina з українським двигуном пройшов чергове випробування. Дрон вперше уразив ціль на відстані 140 км.

Перед тим президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган похвалився безпілотником турецької компанії Bayraktar Kızılelma, виставленим в Національному технологічному центрі Оздеміра Байрактара. Цей безпілотник-винищувач оснащений турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ від української компанії “Мотор Січ”. “Пташка” має довжину майже 15 метрів та розмах крил 10 метрів.

Generated by Feedzy