У волоссі Бетховена знайшли свинець. Звідки він взявся

Головна Сторінка » У волоссі Бетховена знайшли свинець. Звідки він взявся

Вчені виявили у волоссі німецького композитора Людвіга ван Бетховена велику кількість свинцю та інших токсичних речовин, які можуть бути причиною його глухоти.

Про це повідомили The New York Times.

Згідно з дослідженням, можливо, токсичні речовини, які знаходяться у волоссі Бетховена, є наслідком споживання вина або інших продуктів, які містили свинець чи інші токсичні забруднювачі.

Вміст токсичних речовин у його волоссі, зокрема миш’яку та ртуті, перевищували норму у 13 і чотири рази.

Особливо високий вміст свинцю міг бути причиною багатьох захворювань композитора, вважають вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка доза алкоголю може призвести до раку

Експерт з отруєння свинцем в історії, професор Мічиганського університету Джером Нріагу, вказав на те, що свинець використовувався у вині та їжі в Європі XIX століття, а також у ліках і мазях.

Одним із потенційних джерел високих рівнів свинцю у Бетховена було дешеве вино.

Форма свинцю, відома як ацетат свинцю або “свинцевий цукор”, мала солодкий смак і часто додавалася до неякісного вина для поліпшення смаку.

Доктор Нріагу зазначив, що вино ферментувалося у чайниках зі свинцевим покриттям, яке вимивалося під час старіння вина. Крім того, пробки на пляшках заздалегідь замочували у свинцевій солі для підвищення герметичності.

Бетховен споживав вино приблизно по пляшці на день, а пізніше більше, вважаючи це корисним для здоров’я, а також через залежність.

Людвіг ван Бетховен – німецький композитор і піаніст, останній представник “віденської класичної школи”. Народився у 1770 році, помер у 1827-у.

Бетховен – ключова фігура класичної музики в період між класицизмом і романтизмом, один з найбільш виконуваних композиторів у світі. Він писав у всіх тодішніх жанрах, включаючи оперу, музику до драматичних спектаклів, хорові твори. Найбільш значними в його спадщині вважають інструментальні твори: фортепіанні, скрипкові і віолончельні сонати, концерти для фортепіано, скрипки, квартети, увертюри, симфонії.