У Yasno пояснили, як у майбутньому можуть працювати графіки відключення світла

У Yasno пояснили, як у майбутньому можуть працювати графіки відключення світла

Внутрішньої генерації електроенергії України критично не вистачає.

Навіть максимальний імпорт не допоможе повністю розв’язати проблему, заявив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

Енергосистема зараз залежить від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня.

Тривають ремонти на атомних станціях, деякі блоки не працюють. Додається і зростання споживання.

У найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом електроенергії буде складною.

“Вже декілька тижнів працює нова логіка розподілу між регіонами України, що виключає фактор критичної інфраструктури і інші. Там є ще декілька змін, які повинні запровадити і воно запрацює”, – сказав гендиректор.

Графіки у Києві залишились без змін – шість груп та біла, сіра та чорні зони.

“Для планування життя треба виходити з того, що у сірих зонах світла не буде. Особливо коли час припадає на пікові години. Ми та оператори систем розподілу будемо максимально швидко повідомляти про зміни. Але для планування – краще не розраховувати. У білій зоні світло повинно бути. Якщо нема, то треба заповнити електронну заявку на сайті мереж. Може аварія, може помилка, може відмова обладнання, може бути що завгодно. Колеги забирають та аналізують”, – пояснив Коваленко.

Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії.

Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.