Україна націоналізувала нафтогазові активи путінського олігарха

Україна націоналізувала нафтогазові активи путінського олігарха

Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха Едуарда Худайнатова на пів мільярда гривень.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про націоналізацію українських активів підсанкційного олігарха з Росії, передає пресслужба СБУ.

“У дохід України стягнуто 100% його частки у статутному капіталі ТОВ “Нафтова компанія “Альянс-Україна”, що становить майже 448 млн грн. Худайнатов контролював українського нафтотрейдера через низку офшорних компаній і підконтрольних осіб. Таким чином він сподівався уникнути націоналізації цього активу після повномасштабного вторгнення РФ, продовжуючи отримувати значні прибутки з нафтогазового ринку України”, – сказано в повідомленні.

Співробітники СБУ ідентифікували особу реального бенефіціарного власника. Також слідство встановило, що Худайнатов є однією із довірених осіб російського диктатора Володимира Путіна, очолює російську нафтогазову компанію “ННК-Груп” і входив до ради директорів Роснафти.

Ці два підприємства – одні з найбільших “спонсорів” війни проти України. Вони регулярно поставляють паливно-мастильні матеріали для військово-промислового комплексу та окупаційних угруповань РФ.

Суд відмовив у задоволенні позовних вимог у частині стягнення в дохід держави 49% частки у статутному капіталі ТОВ “Альянс Холдинг” у розмірі понад 270 млн грн. У цій частині Мін’юстом подано апеляційну скаргу на рішення суду.

Обидві компанії щомісяця перераховують мільярди рублів до бюджету країни-агресорки.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки, триває розслідування для притягнення російського олігарха до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Підсанкційний російський олігарх є наближеною особою до президента РФ і ще у 2000 році очолював його передвиборчий штаб у Тюменській області. Він є власником однієї з найбільших російських приватних компаній, що здійснює пошук, розвідку і розробку родовищ нафти і газу, переробку нафти, а також видобуток і збут нафтопродуктів. Щорічний прибуток компанії складає мільярди доларів.

Верховний Суд визнав право власності держави на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”, яку ще називають “трубою Медведчука”.