fbpx

Україна отримає додаткову допомогу від США

Головна Сторінка » Україна отримає додаткову допомогу від США

У 2022 році Україна, крім запланованих $300 млн, має отримати від США й іншу допомогу.

Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова, передає “Радіо Свобода”.

“Є безпосередньо пряма допомога, яку нам надають США через свій бюджет на 2022 рік ця сума вже більша, тобто її збільшено до 300 мільйонів. І компонент, який може йти на летальну оборону зброю, теж збільшений. Це та сума, яка закладається на рік, і по якій наші оборонні відомства співпрацюють один з одним, визначають, що саме буде входити в цю частину.

Є друга частина допомоги. І це якраз ця допомога, по якій ми отримуємо тренінги спільні, озброєння, “Джавеліни”. Щось таке, про що не можна говорити. Але ми будемо дуже намагатися, щоб розширювався перелік тієї захисної зброї, яку ми можемо отримати”, сказала Маркарова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав дату перемовин із Байденом

Посол додала, що ще однією частиною взаємодії США і України є активізація у сфері військово-технічного співробітництва.

“Це співпраця по лінії “Укроборонпрому”, Міністерства промисловості, там, де ми співпрацюємо з компаніями сектору оборони, і де ми можемо робити спільні проєкти, купувати деякі речі, які нам потрібні. Є ще два шляхи, як ми співпрацюємо зі США. І він вже був використаний (під час візиту торік було показано, як це швидко може бути), коли президент США своїм указом виділяє додаткову допомогу. Це додатково до тих коштів, які закладені в бюджеті”, зазначила Маркарова.

Міністерство оборони Естонії має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та 122-міліметрові гаубиці. Перед прийняттям остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від країни походження ракет США, а також від колишніх власників гаубиць Фінляндії та Німеччини.