fbpx

Україна перемогла Росію в енергетичній битві – міністр

Головна Сторінка » Україна перемогла Росію в енергетичній битві – міністр

Україна перемогла в енергетичній битві з Росією.

Але деякі ризики все ще залишаються. Країна готується до них, сказав міністр енергетики Герман Галущенко, передає Кабмін.

“Станом на сьогодні ми маємо профіцит в енергосистемі. Це дає нам відчуття, що ми справді виграли цю енергетичну битву”, сказав він.

До наступної зими працюють над децентралізацією генерації та передачі електрики. Це зробить енергосистему стійкішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: складну зиму пройдено

Для децентралізації використовують газотурбінні електростанції. З цим допомагають США. Газотурбінна генерація буде в областях, де не вистачає потужностей для генерації струму.

В Україні планують закцентуватися на розвитку зеленої енергетики. Насамперед на сонячній та вітровій генерації. Вона суттєво допомагає балансувати систему.

“Також передбачається модернізація системи передачі електроенергії, пошкодженої в результаті російських атак. Відновлення мереж насамперед передбачатиме їхню модернізацію та підвищення рівня захисту в умовах військових викликів”, підсумував Галущенко.

З 10 жовтня 2022 року російська армія завдавала систематичних ударів по об’єктах української енергетики, прагнучи спричинити блекаут і спровокувати гуманітарну катастрофу в умовах зими.

Після кількох хвиль масованих ракетних ударів в Україні було пошкоджено всі ТЕС і ГЕС країни. Це спричинило дефіцит електрогенерації і призвело до вимушених віялових відключень світла.

Завдяки нарощуванню української ППО та вжиттю певних заходів щодо зміцнення та відновлення енергетики, в останні тижні ситуація в українській енергосистемі помітно покращилася.

Generated by Feedzy