Україна піднялася у рейтингу свободи слова

Головна Сторінка » Україна піднялася у рейтингу свободи слова

Україна посіла 61 сходинку зі 180 країн світу в цьогорічному рейтингу свободи слова.

Наша країна піднялася на 18 позицій. Про це повідомляється у звіті міжнародної організації Репортери без кордонів (RSF).

Перші місця в рейтингу посіли Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цьогоріч “добрі” показники свободи слова. Найгірша ситуація зафіксована в Еритреї.

Покращення позиції України пояснюється двома факторами: поліпшився політичний фактор та піднявся коефіцієнт безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінились погляди українців на рідну мову за рік війни: опитування

У RSF зазначили, що водночас свобода слова піддається випробуванням в Угорщині, Мальті та Греції, які мають найнижчі позиції серед країн ЄС.

На сході Європи умови для здійснення журналістської діяльності погіршуються через масштаби дезінформації та цензури ЗМІ. Зокрема, це стосується Туркменістану (175 місце), Білорусі (167 місце) і Росії (162 місце).

Крім цього, у Китаї (172 місце) фіксується найбільша кількість затримань журналістів, тоді як уряд впроваджує жорстку цензуру щодо інформації, яка суперечить лінії правлячої партії.

Найближчим часом для представників ЗМІ планують відкрити кулуари Верховної Ради.

Наразі в Апараті парламенту розробляють процес доступу медіа. Про це під час круглого столу “Про доступ журналістів до кулуарів Верховної Ради України та відновлення онлайн-трансляцій засідань парламенту” повідомив керівник Апарату Верховної Ради України В’ячеслав Штучний.