Україна повинна бути інтегрована до оборонних програм ЄС – Урсула фон дер Ляєн

Україна повинна бути інтегрована до оборонних програм ЄС – Урсула фон дер Ляєн

Майбутня стратегія оборонної промисловості Європи має обов’язково включати потреби та виробничі можливості України.

Україна має бути інтегрована в оборонні програми ЄС, зокрема, щоб допомогти задовольнити потреби Києва у поточній війні проти Росії. Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на форумі Європейського оборонного агентства у Брюсселі, пише Euractiv.

“Наша стратегія може бути повною лише тоді, коли вона також враховуватиме потреби України та її промисловий потенціал”, – сказала фон дер Ляєн у своєму виступі.

За її словами, першим кроком для досягнення цього є залучення України до процесу консультацій щодо Промислової стратегії.

“Це має призвести до інтеграції України в деякі з наших оборонних програм за згодою Європейського парламенту та Ради, де це необхідно”, – сказала очільниця Єврокомісії.

Як зазначає Euractiv, проект Програми європейської оборонної промисловості мають представити широкому загалу на початку наступного року. Програма зокрема передбачатиме шляхи фінансування оборонної галузі країн Європи.

“Головним завданням цієї програми є не просто збільшення виробничих потужностей, але також прагнення зробити ВПК Європи більш гнучким та стійким через посилення транскордонної співпраці. Досі така співпраця залишається радше винятком, ніж правилом”, – зазначили журналісти.

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив про необхідність продовжувати підтримувати Україну, збільшити виробництво ракет, боєприпасів, ППО, і забезпечувати безпеку Європи.

Посадовець закликав до створення оборонного союзу. Про це повідомили The Guardian.

З його слів, Європа повинна зосередитися на двох цілях.