Україна прикро поступилася чемпіонам світу у відборі ЧС-2023 з баскетболу

Головна Сторінка » Україна прикро поступилася чемпіонам світу у відборі ЧС-2023 з баскетболу

У четвер, 7 липня, поєдинком Україна Іспанія завершився перший етап кваліфікації на Чемпіонат світу-2023 з баскетболу серед чоловіків.

Наша команда заздалегідь забронювала собі місце в другому раунді, здолавши кілька днів тому Північну Македонію на виїзді.

Поєдинок з іспанцями в Ризі був дуже важливим для “синьо-жовтих”, адже результати всіх матчів, крім поєдинків з аутсайдером, переносяться з першого до наступного раунду.

Збірна Грузії сплутала всі карти в групі, несподівано обігравши чинних чемпіонів світу в овертаймі. Другий етап грузини почнуть, маючи дві перемоги. Тоді як в України, в разі поразки від Іспанії, залишалася лише одна.

Гості відкрили рахунок і розвинули успіх до 9:2. Проте українці відповіли своїм ривком і після кидка Святослава Михайлюка вийшли вперед 10:9. Гра нашій команді давалася і за кілька хвилин перевага вже склала сім балів. Однак останні 90 с чверті “синьо-жовті” відверто провалили й пішли на першу перерву, поступаючись 19:20.

На старті другої 10-хвилинки суперники трішки відірвалися. Ненадовго. Наша команда зрівняла рахунок, а після точного кидка Івана Ткаченка вийшла вперед 36:33. І знову невдалими виявилися останні хвилини. Кілька помилок в атаці дозволили Іспанії піти на перерву з перевагою в один бал 39:40.

Не стала винятком і третя чверть. “Синьо-жовті” вкотре відпустили іспанців 44:50. І вкотре відігралися. Михайлюк встановив нічийні цифри на табло, а Павло Крутоус двічі поспіль вивів Україну вперед 58:55. І що найголовніше не дали конкурентам себе наздогнати. 60:57.

На другій хв. четвертої чверті гостей покарали технічним фолом, чим скористалися українці та відірвалися на шість очок. Наша команда продовжувала утримувати лідерство, не підпускаючи суперника ближче ніж на три бали.

А за рахунку 73:68 технічним фолом покарали нашу збірну. Припустився помилки Артем Пустовий. Іспанія за одну атаку заробила шість очок і вийшла вперед. Вирішальні секунди виявилися дуже напруженими. Михайлюк не закинув за 10 с до сирени. Команда розумно сфолила. Іспанець не закинув один зі штрафних 76:77. Українці мали чудовий шанс вирвати перемогу, але кидок В’ячеслава Боброва з-під кільця заблокував суперник.

76:77 дуже прикра поразка України в поєдинку з чинними чемпіонами світу.

У другому раунді суперниками збірної України будуть команди Італії, Ісландії та Нідерландів. З ними наші баскетболісти зіграють у серпні, листопаді й лютому 2023 року.

Путівки на ЧС-2023 здобудуть три команди з групи. Головними конкурентами українців будуть італійці й ісландці, які почнуть другий етап з трьома перемогами, тому матимуть перевагу. Ось чому важливо було перемогти Іспанію. Нідерланди кваліфікувалися до наступного етапу з чотирма поразками й будуть відвертими аутсайдерами.

За підсумками першого етапу кваліфікації збірна України фінішувала третьою в групі, здобувши три перемоги.

Виграла групу Іспанія, лише одного разу програвши, другою стала Грузія з чотирма звитягами.