Україна та ЄС узгодили нові правила торгівлі

Україна та ЄС узгодили нові правила торгівлі

Єврокомісія разом із представниками України завершили ключові консультації щодо оновлення умов ПВЗВТ після завершення дії тимчасових пільг для українських експортерів.

Угода між сторонами передбачає нові торгівельні підходи, які набудуть чинності після 5 червня 2025 року, коли закінчилася дія автономних торгівельних заходів ЄС для України, передає “Європейська правда”.

Єврокомісар Марош Шефчович заявив, що сторони вийшли на спільне бачення подальшого розвитку вільної торгівлі. За його словами, домовленості стосуються перегляду параметрів двосторонньої поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Це стане важливим кроком у напрямку подальшої інтеграції української економіки до європейського ринку.

“Ми досягли принципової згоди щодо оновлення нашої спільної угоди. Це відкриває нову сторінку у взаєминах ЄС та України”, – сказав Шефчович.

Новий формат співпраці забезпечує передбачувані й взаємовигідні умови для бізнесу з обох боків. За його словами, це дасть змогу фермерам, експортерам і компаніям адаптуватися до єдиних стандартів, а також зробити ринок більш стабільним і відкритим.

Оновлена угода передбачає, що до 2028 року Україна поетапно адаптує свої сільськогосподарські стандарти до норм Євросоюзу. Це зобов’язання є частиною загальної стратегії євроінтеграції, в межах якої Київ прагне до повноправного членства в ЄС.

Угода, за оцінками сторін, стане довгостроковою основою для співпраці. Вона замінить тимчасові преференції, які діяли з початку повномасштабної війни та дали українському бізнесу значні пільги на експорт до європейського ринку. Тепер торгівля відбуватиметься в нових умовах, які узгоджені з обома сторонами та мають зберегти економічну підтримку для України.

2024 року доходи від експорту української агропродукції демонстрували зростання на всіх ключових ринках. Підвищений попит фіксувався в країнах ЄС, Азії та Африки.

За рік експорт української агропродукції до країн Євросоюзу зріс на 3% і сягнув $13 млрд. У підсумку частка ЄС у загальному обсязі поставок сільськогосподарських товарів склала 52,4%.