Україна у неділю постачала електроенергію з трьох країн – Міненерго

Головна Сторінка » Україна у неділю постачала електроенергію з трьох країн – Міненерго

У неділю, 12 травня, на запит України уже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини.

Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

Загальний обсяг екстреного постачання становив менше 3% від добового споживання електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вже очевидно: у Міненерго сказали, чи підніматимуть тарифи на світло

За даними Міненерго сьогодні Україна також надаватиме аварійну допомогу на запит Польщі – отримуватиме надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Враховуючи значні пошкодження, завдані українській енергосистемі, в Міненерго закликають споживачів зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо із 17:00 до 22:00).

“Промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми”, – йдеться у повідомленні.

В уряді нині обговорюють можливість підвищення тарифів на електроенергію.

Це можуть зробити через брак ресурсів для підготовки до наступного опалювального сезону. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.