Україна запропонувала іноземним виробникам зброї тестувати нову продукцію на росіянах

Головна Сторінка » Україна запропонувала іноземним виробникам зброї тестувати нову продукцію на росіянах

Україна запустила нову платформу Test in Ukraine, мета якої полягає у тестуванні нових видів озброєння безпосередньо на полі бою.

Компанії особисто братимуть участь у випробуваннях, щоб одразу вносити зміни. Або ж передаватимуть продукт кластера Brave1, щоб його команда самостійного протестувала цей вид озброєння, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

“Test in Ukraine – це платформа для тестування в Україні іноземних технологій, які можуть змінити хід війни. Завдяки платформі іноземні виробники БпЛА, наземних роботів, РЕБ і рішень на базі ШІ зможуть офіційно тестувати свою продукцію в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Іноземні компанії отримають можливість перевірити свої технології на полігоні з умовами, наближеними до бойових, разом з підрозділами з реальним досвідом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземні компанії будуть будувати в Україні по-новому

“Україна вже побудувала унікальну інфраструктуру для швидкого розвитку оборонних інновацій. Ми готові допомагати компаніям з країн-партнерів розробляти, тестувати та вдосконалювати технології, які справді працюють на полі бою. Це можливість отримати досвід, який неможливо змоделювати в лабораторіях”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Компанії можуть надіслати свої розробки в Україну, провести онлайн-тренінги з їх застосування і потім чекати на звіти про застосування цієї зброї безпосередньо на полі бою, зазначив керівник відділу зв’язків з інвесторами Brave1 Артем Мороз.

“Це дає нам розуміння того, які технології доступні. Це дає компаніям розуміння того, що дійсно працює на передовій”, – наголосив Мороз.

З’явилися перші проекти, реалізовані спільно з американськими партнерами: у рамках проекту FrankenSAM два типи зенітних ракетних комплексів відтепер здатні стріляти авіаційними ракетами американського виробництва.

Про прихід на ринок України заявили німецький Rheinmetall AG, британський BAE Systems, турецький Baykar Makina, а “на підході” ще компанії з Чехії, Італії, Франції та Швеції.

Найбільшим реальним успіхом можна вважати те, що після перемовин з низкою європейських компаній з’явилися контури спільного виробництва сучасних ЗРК та ракет до них середнього радіусу дії (до 45 км).