Україна звернулася до білорусів після заяв Путіна про ядерну зброю

У МЗС України зазначили, що заяви Росії про ядерну зброю на території Білорусі чергова провокація злочинного путінського режиму.

Вона підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також систему міжнародної безпеки загалом. Про це йдеться у заяві МЗС України.

“Україна звертається до білоруського суспільства не допустити реалізації злочинних намірів щодо розміщення на території Білорусі ядерної зброї всупереч її зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”, ідеться у повідомленні.

У МЗС України наголосили, що це ще більше перетворить Білорусь на заручницю Кремля, а також матиме катастрофічні наслідки для майбутнього країни.

У МЗС України звернулися до ЄС та країн G7. Держави закликають попередили Білорусь, якими будуть далекосяжні наслідки, якщо країна погодиться прийняти тактичну ядерну зброю.

Окрім того, Україна очікує на ефективні протидії ядерному шантажу Росії з боку США, Великої Британії, Китаю та Франції. Ці країни постійні члени Радбезу ООН та несуть особливу відповідальність за недопущення таких погроз.

“Україна вимагає негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН”, додали у міністерстві.

Російський диктатор Володимир Путін заявив про сховище для тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Сказав, що 1 липня “закінчиться будівництво” сховища.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки не бачить жодних ознак, які б вказували на те, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Так у Пентагоні оцінили заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що Москва і Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Російський диктатор фактично взяв Білорусь у ядерні заручники. Це вплине на ставлення білорусів до Росії та Путіна, зазначив cекретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.