Українці зірвали виробництво найбільш ефективних російських дронів – Forbes

Українці зірвали виробництво найбільш ефективних російських дронів – Forbes

Збройні сили України 9 серпня здійснили атаку на Загорський оптико-механічний завод у підмосковному Сергієвому Посаді.

Ймовірно, таким чином було зірвано виробництво російських безпілотників “Ланцет”, пише Forbes.

Удар по заводу був здійснений українськими силами за допомогою безпілотника. Росія офіційно відкидає цю версію і зазначає, що проблема була із пожежею на складі піротехніки.

“Російські ЗМІ показали відео компанії “Зала Аеро”, яка виробляє “Ланцет”. Відео показувало стелажі з сотнями літаків “Ланцет”, а в одній статті йшлося про те, що виробництво може збільшитися в п’ятдесят разів. Це була погана новина для України”, – зазначає видання.

Але замість того, щоб зрости, кількість ударів цим БпЛА помітно знизилася

Кількість ударів “Ланцета” зросла з приблизно 25 на місяць на початку 2023 року до майже 50 в березні і квітні, а в липні досягли піку в 135 ударів. У серпні їх було приблизно стільки ж – 126, але відтоді кількість ударів Ланцета не зростала, а навпаки, знижувалася. Вересень і жовтень були в межах 50-ти, у листопаді кількість публікацій відео ударів зросла до 89, а в грудні знову впала до 59.

“Щось сталося в серпні, що завадило ZALA перетворити корпус “Ланцет” на готову продукцію”, – робить висновок Forbes.

Вибух на Загорському оптико-механічному заводі міг перервати постачання камер, вважає видання.

Російська пропаганда та військові стали частіше поширювати відео бойового застосування боєприпасів “Ланцет” з осені 2022 року. Відтоді ними було поширено численні відео та фото ураження української військової техніки. Волонтери групи Oryx підрахували, що на поширених відео, станом на початок травня 2023 року, було показано 113 уражених цілей та 41 випадок промаху. Мішенями стали причіпні гаубиці, самохідні артилерійські установки, зенітні ракетні комплекси, РЛС, тощо.

“Загорський оптико-механічний завод” у Підмосков’ї брав участь у розробці “стелс”-бомбардувальника нового покоління.

Підприємство не просто продовжувало постачати оптику російським силовикам, а й з 2019 року брало участь у розробці російського стратегічного бомбардувальника-ракетоносця нового покоління “Посланник”.