fbpx

Українців почали вакцинувати втретє

Головна Сторінка » Українців почали вакцинувати втретє

В Україні всім дорослим дозволити робити третю, бустерну дозу вакцини від коронавірусу. Записатися на щеплення можна із 6 січня 2022 року.

 Бустерна доза посилює ефективність вакцин проти штаму “Омікрон”, говорить 30-річна Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я. Її можна вводити за пів року після другого щеплення. В “Дію” вакцинованому прийде окремий зелений сертифікат. Термін його чинності становить 270 днів.

За тиждень щепилися третьою дозою 28 тис. українців. Переважно обирають вакцини “Модерна” та “Пфайзер”.

 Для ревакцинації можна використовувати всі схвалені в Україні препарати, каже міністр охорони здоров’я 41-річний Віктор Ляшко. Але тим, хто отримав перші два щеплення “Коронаваком”, рекомендують вводити бустерну дозу “Пфайзера”.

Водночас в Україні роблять додаткове щеплення. З 16 грудня 2021-го його отримали 6,6 тис. людей.

 Не слід плутати бустерну та додаткову вакцини. Першу вводять усім для посилення ефективності, що з часом згасає, говорить імунолог 48-річний Федір Лапій. Додаткова потрібна лише людям із груп ризику онкохворим, літнім, тим, хто перебуває на імуномодулюючій терапії. Дві дози для них не достатньо ефективні.

Додаткове щеплення призначають на 28-й день після другого. Новий сертифікат не дають. Бустерне можна робити за пів року.