Українські безпілотники в 2024 році активно атакують російські НПЗ: Reuters повідомило подробиці

Українські безпілотники в 2024 році активно атакують російські НПЗ: Reuters повідомило подробиці

Українські безпілотники здійснили атаки щонайменше на сім російських нафтопереробних заводів.

Нафтопереробні потужності країни-агресора втратили близько 4,6 млн тонн (370 500 барелів на день), підрахувало видання Reuters.

Тобто Росія втратила приблизно 7% від загального обсягу, крім ремонтів, пов’язаних з іншими причинами.

Куйбишев

Внаслідок атаки безпілотника 16 березня зупилинась CDU-5, одна з двох установок первинної переробки нафти, вивівши з ладу половину її потужності. Минулого року Куйбишевський завод посів 29-е місце в Росії за обсягом виробництва, забезпечивши 1,34% від загального обсягу переробки нафти й переробивши 3,687 млн тонн сирої нафти.

Рязань

Рязанський нафтопереробний завод, контрольований компанією “Роснефть”, загорівся внаслідок атаки українського безпілотника 13 березня. Завод, встановлена потужність якого становить близько 350 000 барелів на добу, переробляє близько 12,7 млн метричних тонн російської нафти на рік (близько 317 000 барелів на добу), або 5,8% від загального обсягу переробленої нафти, згідно з даними галузевих джерел.

Компанія зупинила дві пошкоджені установки первинної переробки нафти після пожежі. Унаслідок атаки незадіяні потужності Рязанського заводу з переробки нафти в період ремонту можуть досягти 70% від загальної потужності заводу.

Новошахтинськ

Новошахтинський нафтопереробний завод у південній Ростовській області Росії призупинив роботу також 13 березня після того, як на територію підприємства впав безпілотний літальний апарат, але пізніше того ж дня відновив роботу. Однак поки невідомо, чи вдалося зберегти нормальний рівень переробки.

У 2023 році переробка нафти на заводі становила в середньому близько 96 000 барелів на добу. Завод не виробляє моторне паливо для внутрішнього ринку. Його продукція обмежується прямогонними фракціями для експорту.

НОРСІ

Четвертий за величиною російський нафтопереробний завод розташований недалеко від Нижнього Новгорода. Основну установку перегонки нафти (АВТ-6) було пошкоджено, що означає зупинку щонайменше половини виробництва заводу. У 2023 році НОРСІ виробив близько 4,9 млн тонн бензину – 11% від загального обсягу виробництва в Росії, 6,4% дизельного пального, 5,6% мазуту і 7,4% авіаційного пального в країні, повідомили джерела в галузі.

Кіриші

Кіришський НПЗ входить до числа двох найбільших нафтопереробних заводів Росії.

За даними галузевих джерел, він переробляє близько 17,7 млн тонн російської нафти на рік (355 000 барелів на добу), що становить 6,4% від загального обсягу. Завод виробляє близько 2,3 млн тонн бензину 5,3% від загального обсягу виробництва в Росії, 7,6% дизельного пального, 16,3% мазуту і 3,4% авіаційного пального.

Сизрань

Сизранський нафтопереробний завод, контрольований компанією “Роснефть”, горів кілька годин 16 березня. Було пошкоджено одну з двох установок CDU, що означає, що завод може бути змушений призупинити роботу. Сизранський НПЗ здатний переробляти 8,5 млн метричних тонн нафти на рік, або 170 000 барелів на добу, проте його фактична продуктивність була нижчою.

Слов’янськ

18 березня нафтопереробний завод у Слов’янську загорівся після атаки безпілотника. Слов’янський НПЗ – приватний завод у Краснодарському краї потужністю 4 млн метричних тонн нафти на рік, близько 1 млн барелів на добу.

Калуга

Був атакований рано вранці 15 березня. Приватний нафтопереробний завод у Калузі не належить до числа важливих російських нафтових об’єктів. Згідно з даними заводу, потужність його установки первинної переробки становить 1,2 млн тонн на рік, що приблизно дорівнює 24 000 барелів на день.

Середньодобова швидкість переробки нафти в Росії впала до найнижчого тижневого рівня за 10 місяців після атак українських дронів по кількох великих обʼєктах.

Після атак безпілотників російські нафтопереробні заводи з 14 по 20 березня переробляли 5,03 млн барелів нафти на день. Це більш як на 400 000 барелів на день нижче за середній показник на початку місяця.