Українські біженці можуть втратити житло в Ірландії, поїхавши додому на Різдво

Головна Сторінка » Українські біженці можуть втратити житло в Ірландії, поїхавши додому на Різдво

Біженцям з України в Ірландії дозволять поїхати на Різдво додому або в інші країни і тимчасово покинути надане державою житло. Українці зможуть бути відсутніми в наданому державою житлі лише в період з 22 грудня по 5 січня.

Водночас політика Ірландії не враховує, що Різдво традиційно святкують в Україні 7 січня, а святкові заходи тривають з 6 січня до свята Водохреща 19 січня, повідомляє Irish Mirror.

“Минулого місяця оголосили, що українські біженці, які поїдуть на свята, можуть втратити своє житло. Термін, протягом якого їм дозволяли бути відсутніми, скоротили з 7 днів до нуля. Ця зміна в політиці стала першою в низці заходів, спрямованих на те, щоб зробити Ірландію менш привабливою для тих, хто тікає від війни в Україні”, – пише видання.

Згідно з рішенням Міністерства у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді, біженці повинні повернутися до своїх помешкань в Ірландії до 5 січня, бо інакше ризикують втратити своє житло. Будь-які залишені особисті речі будуть утилізовані через 60 діб. Біженці також повинні продовжувати сплачувати обов’язковий внесок за житло під час своєї відсутності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японія припинить програму підтримки біженців з України

Уряд Ірландії планує до кінця 2023 року здійснити заходи, щоб зобов’язати українських біженців платити за житло, а також змінити соціальні виплати.

Після 5 січня бути відсутніми дозволили лише тим, хто має дозвіл на виняткову відсутність. Або тим, хто добровільно відмовився від свого житла. Будь-яка несанкціонована відсутність після цієї дати буде розглядатися як відмова від притулку, тож їхнє житло буде перерозподілене.

“Українські біженці, які мають намір подорожувати на Різдво, залишаються відповідальними за неповнолітніх дітей, які перебувають під їхньою опікою і не можуть залишити їх без супроводу в житлі за жодних обставин. Нові правила не впливатимуть на біженців, які наразі проживають у житлі, що надається шляхом грошової допомоги, заставному або модульному житлі, і які вже мають право подорожувати за власним бажанням”, – зазначає видання.

В Ірландії для біженців з України запровадять українську мову у школах з п’ятого класу. Зараз в Ірландії навчаються 15 тис. українських дітей. 5200 з них у середній школі. За останній рік дозвіл на викладання в Ірландії отримали близько 100 українських вчителів початкової школи.

Нині найбільше учнів з України перебувають у Польщі, Німеччині, Чехії, Молдові, Угорщині, Словаччині та Румунії. Зокрема, в Польщі живуть 200 тис. школярів, із яких 75 тис. навчаються в місцевих школах. Загалом учні разом із батьками виїхали до 44 європейських країн, а також у США, Канаду, Австралію, Японію.