Українські хакери обікрали 50 іноземних компаній: сума “заробленого” шокує

Головна Сторінка » Українські хакери обікрали 50 іноземних компаній: сума “заробленого” шокує

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з кіберполіцією та іноземними партнерами викрили українців, які здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії та надавали платні послуги з підміни IP-адрес іншим хакерам.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

“Послуги зловмисників давали змогу одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми. Це був суто “бандитський” сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам”, – ідеться в повідомленні.

Серед хакерів були особи, яких розшукують іноземні правоохоронні органи. Зловмисники адміністрували роботу сервісу з домашніх персональних комп’ютерів. Для уникнення відповідальності за свою протиправну діяльність маскувалися під різноманітними нікнеймами в мережі Darknet.

Послуги сервісу були популярними серед членів міжнародних хакерських угруповань, які регулярно:

– проводили DDoS-атаки, щоб паралізувати роботу систем;
– зламували системи державних і комерційних установ для збирання конфіденційної інформації;
– розповсюджували віруси-вимагачі, що шифрують наявну на ПК інформацію і вимагають у користувача “викуп” за ключ.

За попередніми оцінками, за час діяльності група “заробила” понад $1 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні затримали учасників міжнародного хакерського угруповання

“Задля легалізації отриманих коштів зловмисники проводили складні фінансові операції з використанням низки онлайн-сервісів, зокрема й заборонених в Україні. На останньому етапі переведення в готівку їх переказували на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб”, – додали в СБУ.

За місцем мешкання та перебування зловмисників та в їхніх автомобілях провели обшуки. Вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші докази протиправної діяльності.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за трьома статтями. Тривають слідчі дії для виявлення і притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.

ФБР підозрює, що учасники хакерської групи, творці й оператори вірусу-вимагача HelloKitty – українці. І діють із території України. ФБР повідомило про вилучення облікового запису, що належить HelloKitty, “українській хакерській групі, яка містила файли пацієнтів і працівників ОДА”.