За останні кілька років вина українського виробництва стрімко інтегруються у світову гастрономічну культуру і набирають популярності кожного дня все більше. Це пов’язано насамперед із модним нині трендом на органічні та натуральні продукти. Хоча не останню роль відіграє й висока якість продукції українських виноробів, завдяки якій наші вина швидко інтегруються у світові кулінарні тенденції.
Прихильність міжнародної спільноти до всього органічного і натурального, зокрема екологічно чистих продуктів та напоїв, нині набула глобального характеру.
Люди більше не закривають очі на якість та походження того, що потрапляє у їхній організм, навіть більше, вони стали все ретельно досліджувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярна спеція втрачає свій смак: виробники скорочують виробництво і шукають нові сорти
Проте навіть такі вимогливі споживачі знайдуть для себе чимало варіантів серед топових українських вин, які виготовляють без використання шкідливих інгредієнтів та штучних смакових добавок. Тож українські вина повністю відповідають філософії життя та цінностям прихильників “чистого” споживання.
Висока якість та конкурентоспроможність українських вин навстіж відкрила перед ними двері на міжнародний ринок. Щороку винороби України в рази збільшують обсяги експорту до країн Європи, навіть до країн інших континентів. Зокрема один із лідерів серед українських виробників – вина Villa UA – значну частину своєї продукції експортує до Німеччини, Латвії, Ізраїлю, Польщі та Чехії.
Збільшення обсягів експорту українських вин суттєво вплинуло і на впізнаваність національного бренду. Українські вина постійно з’являються на міжнародних виставках, конкурсах та дегустаціях, отримуючи високі оцінки від провідних світових експертів. Навіть продукти із топ недорогих вин України відповідають високим міжнародним стандартам та можуть гідно конкурувати з італійськими, іспанськими та французькими аналогами.
Слід зазначити, що українські вина увірвалися не тільки на полиці європейських магазинів, а навіть почали з’являтися в меню відомих міжнародних ресторанів. Шеф-кухарі культових закладів харчування, прагнучи вразити своїх гостей, пропонують їм кращі українські вина, доповнюючи ними вишуканий смак своїх кулінарних шедеврів.
Українські вина на кожен день справді чудово поєднуються зі стравами європейської кухні:
● італійська паста чи піца найкраще смакують з червоним вином;
● біле вино створює неповторний смаковий коктейль із кальмарами восьминогами, мідіями та свіжими овочами;
● десертні ж вина українського виробництва чудово пасуватимуть до панетоне – традиційної північноіталійської солодкої випічки.
До того ж присутність в українських винах характерних пряних ноток та квіткових тонів додає стравам європейської кухні нових незвичних смакових відтінків.
Нову сторінку історії української винної культури ознаменувала також поява українських вин у міжнародних медіа. Культові вина з України згадують у кулінарних журналах та блогах. Їх включають у різноманітні експертні рейтинги вин та виробників, згадують у матеріалах на тему “Яке вино обрати?” чи “Які вина найкраще придбати до вашої нагоди?”.
Підіймати імідж українського вина у міжнародних медіа допомагають й лідери думок, експерти та інфлюєнсери, що діляться враженнями від українських вин, їхніх смакових букетів та ароматів. Вони мають велику та лояльну аудиторію на своїх Instagram та Facebook сторінках і Тік-Ток каналах. Усе це сприяє збільшенню інтересу до українського виноробства з боку іноземців та формуванню позитивного іміджу продукції з України в цілому.
Отже, що ми маємо: вина українського виробництва впевнено завойовують серця гурманів далеко поза межами батьківщини, стаючи частиною світових кулінарних тенденцій. Росту популярності продукції українських виноробів сприяє також поява цієї продукії у підбірках органічних і натуральних продуктів. А більш значущою цю популярність робить оцінка авторитетних міжнародних експертів, які на питання “Як правильно обрати вино?” все частіше приводять у приклад культові вина українських брендів. Таким чином, все йде до того, що Україна незабаром стане на один щабель із провідними виноробними країнами й заполонить серця прихильників вина по всьому світу.