Український пілот, який пересів на F-16, розповів про його переваги

Український пілот, який пересів на F-16, розповів про його переваги

Винищувач F-16 може забезпечувати повітряне прикриття військ, атакувати наземні цілі, знищувати ворожі літаки і перехоплювати ракети.

Тоді, як програмне забезпечення Су-27 і МіГ-29 не оновлювалося з 1980-х років. Про це CNN розповів військовий льотчик з позивним “Мунфіш”.

“F-16 – це швейцарський армійський ніж. Це дуже хороша зброя, яка може виконати будь-яку місію. В умовах миру у нас було б багато часу, щоб повністю вивчити літак, але, на жаль, у нас немає цього часу”, – сказав “Мунфіш”, який раніше був командиром ескадрильї радянських винищувачів МіГ-29.

За його словами, до американського F-16 після МіГ-29 потрібно звикнути. Бо у новітнього винищувача досить тісна кабіна. Водночас F-16 більш досконалий з точки зору авіоніки і дуже простий з точки зору управління та інтерфейсу.

“F-16 дуже маневровний. Він спонукає до агресивного пілотування”, – сказав український пілот.

“Мунфіш” додав, що якби F-16 були в України вже зараз, то одним з головних завдань було б відбиття хвиль російських безпілотних і ракетних атак.

“Програмне забезпечення F-16 постійно вдосконалюється. У той же час, програмне забезпечення систем на радянських МіГ-29 і Су-27 лишалося без змін ще з кінця 1980-х років, коли ці літаки розроблялися. У той період безпілотники існували лише у фантастичних книжках. Тобто тоді ніхто не вважав БПЛА серйозною загрозою, яку треба було б знищити винищувальною авіацією”, – пояснив він.

Війська на землі також чекають на F-16. Наявність американських винищувачів в повітрі значно полегшить виконання завдань піхоти, у якої буде краще прикриття.

У серпні, після кількох місяців лобіювання з боку Києва, США погодилися схвалити передачу Україні винищувачів четвертого покоління. Київ не очікує отримати літаки до початку наступного року, а пілоти і наземні екіпажі повинні пройти формальну підготовку для експлуатації F-16.

На повну підготовку пілота винищувача F-16 можуть піти роки. Але оскільки російська війна проти України триває, програму підготовки українських пілотів на цих літаках скоротили до пів року.

У жовтні США повідомили, що українські пілоти розпочали льотні навчання на F-16. Українські пілоти тренуються на літаках Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Арізона.