fbpx

Український політв’язень два місяці провів у карцері в Криму – Денісова

Головна Сторінка » Український політв’язень два місяці провів у карцері в Криму – Денісова

Український політв’язень Андрій Захтей два місяці провів у карцері виправної колонії суворого режиму №1 в анексованому росіянами Сімферополі за нібито порушення режиму.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФСБ звинуватила українських громадян у диверсії

“Попри проблеми зі здоров’ям, український громадянин змушений перебувати у нестерпних умовах холоду і сирості. Андрій має хронічні захворювання, виразку шлунку, скаржиться на болі в спині, через травму хребта, оніміння рук і ніг”, – написала Денісова.

Такі дії адміністрації колонії суперечать гарантованим нормам конвенції про захист прав людини і основних свобод ООН. Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, щоб відновити права Захтея, і гарантувати йому належні умови утримання, надати необхідну медичну допомогу, а також з’ясувати правомірність поміщення його в карцер.

Омбудсмен додала, що 5 грудня доньці Захтея Олександрі виповнюється 6 років. Із часу затримання політв’язня у серпні 2016 року мати виховує дитину сама.

ФСБ Росії в серпні 2016 року затримала в анексованому Криму “українських диверсантів”, серед яких був Захтей, який працював на півострові таксистом. Російські спецслужби стверджують, що група нібито планувала теракти на об’єктах туристичної і соціальної інфраструктури півострова. Влада України заперечує російські звинувачення щодо українців і називає їх “провокацією” російських спецслужб.

У лютому 2017 року російське слідство перевело Захтея з московського СІЗО “Лефортово” в Крим. У березні 2017 року політв’язень написав заяву до міграційної служби Росії з проханням позбавити його російського громадянства. У лютому 2018 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив Захтея до 6,5 років колонії суворого режиму і штрафу близько 105 тис. грн.

У вересні 2019 року Захтей написав прохання про помилування на ім’я президента Росії Володимира Путіна після того, як дізнався, що його немає у списках на обмін. Він досі перебуває за ґратами.