Уряд Нідерландів оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на суму 122 мільйони євро

Уряд Нідерландів оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на суму 122 мільйони євро

З них, 87 мільйонів євро буде витрачено на закупівлю артилерійських снарядів калібру 155 мм. Це доповнить вже виділені Нідерландами 130 мільйонів євро на ці цілі. Додатково, 25 мільйонів євро буде перераховано до Міжнародного фонду для України, що займається спільними закупівлями військового обладнання безпосередньо у виробників, зокрема системи ППО, боєприпаси та запасні частини. Ще 10 мільйонів євро будуть використані на підсилення кіберзахисту України в рамках ІТ-коаліції, до якої Нідерланди приєдналися після останньої зустрічі Контактної групи з питань оборони України.

Це рішення є результатом консультацій в рамках Групи з оборони та безпеки України (UDCG), до складу якої входять 50 країн-партнерів, які допомагають Україні у придбанні обладнання та ресурсів для захисту від Росії. Нідерланди також внесли близько 100 мільйонів євро до IFU, який придбав системи ППО, боєприпаси та запасні частини для України.

Ці заходи є частиною більш широкої підтримки Нідерландами України. За словами міністра оборони Кайси Оллонгрен, важливо надавати Україні не тільки короткострокову, але й довгострокову підтримку, особливо важливо зараз показати, що Нідерланди допомагають Україні у її боротьбі за свою країну та спільні цінності, такі як самовизначення, свобода, рівність та права людини​​​.