Уряд Польщі запланував низку змін для біженців з України

Головна Сторінка » Уряд Польщі запланував низку змін для біженців з України

Польський уряд запланував низку змін для біженців з України.

Зокрема, хоча спростити систему отримання дозволів на тимчасове проживання для українців. Про ці зміни розповів міністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик, пише naszwybir.pl.

“Ми підготували систему, яка дозволить усім особам з PESEL UKR, отримати дозвіл на тимчасове проживання. Незалежно від того, працюють вони чи не працюють, пенсіонери вони чи студенти, дитина до 6 років чи старше 6 років. Це буде автоматична система, яка за допомогою одного положення змінить статус тимчасового захисту на статус тимчасового проживання”, – зазначив чиновник.

Проте буде можливість вибору: чи особа хоче залишитися під тимчасовим захистом PESEL UKR, чи хоче отримати дозвіл на тимчасове проживання.

Для українців буде створена окрема система отримання дозволів на тимчасове проживання, які не будуть видаватися воєводськими управліннями “де є великі черги”, а окремими органами, що має сприяти швидкій видачі дозволів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща готує суттєві зміни в допомозі біженцям з України

Такі особи повинні будуть з 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року реєструватися на новоствореному електронному порталі та відвідувати управління міст, щоб оформити там необхідні документи.

Надалі вони будуть перевірятися Агентство внутрішньої безпеки, Прикордонною службою та поліцією. Перші дозволи на тимчасове перебування видаватимуться з 2025 року і будуть дійсними три роки.

“Статус людини юридично зміниться лише тоді, коли вона особисто прийде і забере дозвіл на тимчасове проживання. До цього моменту вона перебуватиме під тимчасовим захистом”, – наголосив Дущик.

Тимчасовий захист для українців у Польщі триватиме, доки це буде можливо на основі регламентів ЄС.

Наразі вказані питання врегульовані до 30 червня 2024 року. Міністерство розробило план змін до спецзакону, які мають змінити механізм.

Канада вперше в історії країни планує встановити обмеження на кількість тимчасових мешканців.

Зокрема, біженців з України. Про це повідомив міністр імміграції Канади Марк Міллер.

Також під обмеження потраплять іноземні студенти, іноземні працівники і шукачі притулку.