fbpx

“В армії потрібні жінки-медики, хороші менеджери, знавці логістики”

Головна Сторінка » “В армії потрібні жінки-медики, хороші менеджери, знавці логістики”

 Назріла необхідність створити документ, що дозволить військовим бачити жінок, яких можна задіяти під час захисту нашої держави. Тому народився указ, до якого потрапили понад 100 спеціальностей, сказав головно­командувач ЗСУ 48-річний Валерій Залужний. Я хочу заспокоїти жінок. Не треба бігти у військкомат уже завтра. Займати чергу, шукати когось, хто допоможе це все зробити. Ми це реалізуємо планово й поступово.

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей і професій, які передбачають запис жінок до обліку військовозобов’язаних. Ідеться про придатних за станом здоров’я і віком від 18 до 60 років. Їх ­можуть залучати до Збройних сил або до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний можуть долучатися до війська лише добровільно за контрактом. Документ набув чинності 17 грудня. Роботодавці повинні проконтролювати, щоб жінки, які працюють на підприємстві, стали на облік. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів.

 Це дозволяє збільшити кількість особового складу за спеціальностями, в яких жінки можуть бути придатні для військової служби. А в деяких навіть перевершувати чоловіків, каже військовий експерт Сергій ­ЗГУРЕЦЬ, 53 роки.

 Запис жінок до обліку на військову службу є віддзеркаленням гендерної рівності. Гадаю, жінки сприйняли його позитивно. Він розширює правове поле. Наказ абсолютно правильний. До того ж дозволяє тиснути на противника психологічно.

Не знаю, чи впораються наші військкомати, коли жінки почнуть ставати на облік. Але пройде значно легше, ніж ­2014-го, коли система військкоматів була зруйнована. Зараз у нас є облік військовозобов’язаних. Не думаю, що станеться якась криза, з якою ми не зможемо впоратися все одно цю роботу треба починати. Впораються комісаріати чи ні залежить від начальників. Жінки, з якими я спілкувався, сприйняли указ позитивно.

“До наказу ставлюся скептично. Щоб поставити на військовий облік таку величезну кількість жінок, потрібен не один місяць. Можливо, рік. До того часу “або ішак здохне, або падишах”, написала у фейсбуку 42-річна Олена Білозерська, журналістка і боєць Добровольчої української армії. Жінки в армії об’єктивно не потрібні. Окрім небагатьох, які свідомо хочуть служити. З цивільних необхідні медики, хороші менеджери, знавці логістики. В разі оголошення воєнного стану жінок можна було б задіяти, наприклад, для праці на оборонних підприємствах.

Отже, це лише взаємні лякалки. Міністерство надзвичайних ситуацій Росії опублікувало інструкцію про похорон у братських могилах загиблих на війні за спрощеною процедурою. Ух, як страшно. В нас вирішили поставити на військовий облік жінок. Явища одного порядку”.