В Австрії чеченцю за вбивство свідка у справі Аміни Окуєвої дали довічне ув’язнення

В Австрії чеченцю за вбивство свідка у справі Аміни Окуєвої дали довічне ув’язнення

В Австрії до довічного ув’язнення засудили чеченця Саралі А., якого підозрюють у вбивстві опозиційного блогера та свідка у справі вбивства Аміни Окуєвої Маміхана Умарова, відомого як “Анзор”.

Про це повідомляє місцеве видання ORF. Водночас наголошують на тому, що довічне ув’язнення в Австрії допускає дострокове звільнення через 15 років. 

Процес над підозрюваним відбувався під охороною спецпідрозділу “Кобра” і агентів контррозвідувального відомства. Фото- і відеозйомка в залі суду були заборонені.

Засуджений не визнав провину і заявив, що “справжній вбивця втік”. Саралі А. затримали в день вбивства по гарячих слідах. На його підошвах нібито виявили кров загиблого блогера.

Прокурор заявив, що Саралі А. відомий в чеченської діаспори як торговець зброєю. У липні 2020 року зустрівся з Умаровим, щоб обміняти автомобіль на пістолет Glock, і вже сидячи в автівці, зробив п’ять пострілів в Умарова. Умаров спробував вибратися з машини, але засуджений зробив контрольний постріл у голову. Експертиза встановила, що кожен із цих пострілів міг стати смертельним.

За версією прокуратури, Маміхану Умарову, який проживав в Австрії під ім’ям Мартін Бек, багаторазово надходили погрози через його відео на Youtube, в яких той критикував Рамзана Кадирова. Крім того, Умаров був інформантом віденського управління Відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (контррозвідка).

Охоронець Умарова повідомив у суді, що за вбивство блогера була призначена нагорода в розмірі 5 мільйонів доларів. Водночас влада Австрії відмовила “Анзору з Відня” в охороні.

Через два тижні після вбивства Умарова його родичі, які проживають в Чечні, взяли на себе відповідальність за його смерть. Такі визнання з’явилися на поширеному в соцмережах відеозаписі. Сім’я попросила вибачення у Кадирова за поведінку вбитого родича.

Крім того, Умаров офіційно був свідком у справі про вбивство Аміни Окуєвої.