В ISW пояснили, навіщо окупантам 30-кілометровий “цар-потяг” на Донбасі

В ISW пояснили, навіщо окупантам 30-кілометровий “цар-потяг” на Донбасі

На Донбасі окупанти між Оленівкою і Волновахою на тимчасово захопленій Донеччині збудували 30-кілометровий так званий “цар-потяг”, який має служити оборонною лінією від майбутніх українських наступів.

Американські аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у свіжому звіті зазначають, що росіяни зібрали понад 2,1 тис. вантажних вагонів.

“Цей 30-кілометровий бар’єр, який отримав назву “цар-потяг”, потрібен для оборони від наступу українських військових. Супутникові знімки від 10 травня 2023 року та 6 і 10 лютого 2024 року свідчать, що за останні дев’ять місяців російські війська побудували довгу лінію вагонів, що простягнулася від окупованої Оленівки до Волновахи. Водночас росіяни могли зібрати потяг і для інших цілей”, – сказано в повідомленні.

Російські війська почали збирати потяг у липні 2023 року. Імовірно, окупанти мають намір використовувати цей потяг як оборонну лінію проти майбутніх українських наступальних дій.

Залізнична лінія між Оленівкою та Волновахою знаходиться приблизно за 6 км від лінії фронту, яка, за оцінками ISW, проходить на південний схід від Новомихайлівки в її найближчій точці, і перебуває на ділянці фронту, яка була відносно неактивною, коли російські війська почали будівництво.

Експерти нагадують, що російські війська нещодавно мали незначні територіальні здобутки в цьому районі.

Зростає кількість конфліктів у військових підрозділах Російської Федерації. Особовий склад невдоволений командирами. Водночас російські командири розстрілюють своїх підлеглих, повідомляє Центр національного спротиву.