fbpx

В ISW проаналізували провал РФ під Вугледаром: нові подробиці

В ISW проаналізували провал РФ під Вугледаром: нові подробиці

Величезні втрати РФ під час нещодавнього наступу біля Вугледара Донецької області вказують на те, що російські військові не в змозі швидко розв’язати проблеми, пов’язані із серйозними втратами персоналу та техніки.

Провальну тактику знищення російським командуванням власних військ під Вугледаром підтвердили українські офіційні особи, йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW) із посиланням на розслідування New York Times.

“Російська армія продовжила робити серйозні помилки й кидати танкові колони в українські засідки під час тритижневого російського наступу під Вугледаром, який українські джерела охарактеризували як найбільшу танкову битву на сьогоднішній день”, ідеться в повідомленні.

Російські сили втратили щонайменше 130 танків і бронетранспортерів під час тритижневого наступу, що змусило їх останній тиждень вдаватися до фронтальних атак піхоти. Водночас українські війська заманили окупантів до зони ураження перед тим, як знерухомити російські колони й направити їх на міновані узбіччя. ЗСУ також нищили ворожі танки артилерією, зокрема HIMARS.

Підрозділи ворога, розгорнуті поблизу Вугледара, насамперед 155-а морська піхотна бригада, в основному укомплектовані погано навченими мобілізованими росіянами, які зазнали значних втрат у цьому районі в жовтні 2022 року та знову в лютому 2023 року.

“Втрати РФ поблизу Вугледара символізують нездатність російської армії вчитися на своїх помилках. Розслідування NYT підтверджує оцінку ISW про те, що продовження та посилення російських військових невдач перешкоджатиме здатності російських військ проводити ефективні наступальні операції”, додали американські аналітики.

Саме підрозділи морської піхоти двічі громили ЗСУ на сході України 155-а бригада морської піхоти зазнавала розгромних поразок у листопаді минулого року під Павлівкою та на початку лютого під Вугледаром. В обох випадках вони зазнали величезних втрат через провал управління.

Через катастрофічні втрати російських загарбників біля Вугледара Донецької області диктатор Володимир Путін вирішив публічно підтримувати своє міністерство оборони.

Зокрема, в ефірі пропагандистського телеканалу Путін навмисно похвалив Тихоокеанський та Північний флот на тлі величезних втрат механізованих частин 155-ї бригади морської піхоти під час штурму Вугледара.

Зараз на Донбасі росіяни намагаються відбивати атаки українських військових на захід від Кремінної та Сватового Луганської області. Водночас окупанти посилюють оборонні позиції на півдні Запорізької області, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Ситуація на сході Харківщини та заході Луганщини залишається напруженною.

Generated by Feedzy