В яких військових частинах будуть служити засуджені

В яких військових частинах будуть служити засуджені

Українські засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин.

Рішення щодо мобілізації засудженого буде залежати не лише від його особистого бажання та складу злочину, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку особу на службу у свій підрозділ, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін у програмі “Інформує МОУ: хроніка тижня”.

“Рішення про умовно дострокове звільнення ухвалює суд. Засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин”, – пояснив речник.

Обмеження будуть діяти для категорій осіб, які відбувають покарання або які були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України, умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством.

Також обмеження діють для засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості, за злочини, пов’язані з тероризмом, за порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей.

Також не зможуть служити засуджені, які притягнуті до відповідальності за вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця, а також особи, які вчинили особливо тяжкі корупційні злочини.

Верховна Рада 8 травня ухвалила закон про мобілізацію засуджених осіб.

У законопроєкті йдеться, що під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі, судом може бути застосоване умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.