fbpx

В НАТО та ЄС обговорюють постачання Україні винищувачів

Головна Сторінка » В НАТО та ЄС обговорюють постачання Україні винищувачів

Країни НАТО та Євросоюзу обговорюють можливість постачання Україні сучасних військових літаків.

Водночас ці дискусії не виносять на широкий загал, заявив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра, повідомляє CNN.

“Табу з боку Нідерландів немає. Однак, слід врахувати, що ліпше вести ці чутливі розмови між собою, за закритими дверима. Коли мова йде про цей тип озброєння, ми завжди робимо це разом із союзниками. Тож ці розмови ведуться із нашими друзями у Північній Америці та Європі. Щойно згоди буде досягнуто, настане момент поділитися цим із рештою світу”, сказав він.

Коментуючи затримки у постачанні озброєння Україні, Гукстра зазначив, що обговорення актуальних потреб постійно розпочинали запізно.

“Я б волів, шоб переговори про танки розпочалися раніше. Зараз це б мало значення для наших українських друзів”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: F-16 для України: розкрили подробиці переговорів Байдена з Зеленським

Важливе значення має покарання російських воєнних злочинців, однак наразі основним пріоритетом є забезпечення перемоги для України.

“Перш за все ми повинні упевнитися у перемозі українців у цій війні. Коли це буде виконано, неймовірно важливо показати світові й жертвам справедливість, як це було зроблено у Нюрнберзі й Токіо”, додав очільник МЗС Нідерландів.

Дискусії щодо передачі Україні сучасних західних винищувачів тривають у Європі та США протягом останніх кількох місяців.

14 лютого у столиці Бельгії Брюсселі відбулася дев’ята зустріч у форматі “Рамштайн”.

У штаб-квартирі НАТО зібралися міністри оборони з понад 50 країн світу. Країни-партнери допоможуть Україні перейти в контрнаступ навесні.

Водночас рішення про передачу Києву бойової авіації поки немає.

Учора в Міністерстві закордонних справ України уточнили запит на постачання західних винищувачів.

Generated by Feedzy