fbpx

В НБУ зробили заяву щодо друку грошей

Національний банк більше не займатиметься “небезпечним” друкуванням грошей для фінансування державних видатків.

“Відкритий конфлікт” з урядом з цього питання розв’язали, сказав глава Нацбанку Андрій Пишний в інтерв’ю Financial Times.

Друкування грошей спричинило великі ризики для макрофінансової стабільності України.

“Це був швидкий засіб, але дуже небезпечний”, сказав Пишний.

Міністерство фінансів не хотіло виходити на внутрішні ринки облігацій або збільшувати доходи. Але тепер воно змінило курс, й проклало шлях до отримання кредиту в розмірі $15,6 млрд, про який МВФ і Київ домовилися минулого тижня. Але він ще потребує схвалення виконавчої ради фонду.

“У свій перший день на посаді він взявся налагоджувати відносини з урядом, зустрічаючись з міністром фінансів Сергієм Марченком “до пізньої ночі”. Вони уклали угоду, згідно з якою центральний банк скоригував свої вимоги до банківських резервів, а міністерство запропонувало кредиторам більш привабливі умови”, йдеться в статті.

НБУ прагне поглинути надлишкову ліквідність за допомогою жорсткіших резервних вимог і поступового повернення до плаваючого обмінного курсу.

Наступного місяця Нацбанк перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2023 році до 0,3% після 30-відсоткового падіння за минулий рік, що відображає вплив російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі.

Дефіцит держбюджету у квітні становив 89,7 млрд грн порівняно з 80,6 млрд грн у березні. Міністерство фінансів розраховує в травні на отримання низки кредитів та грантів від країн-партнерів і міжнародних фінансових організацій. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, отримаємо $500 млн додаткового гранту США, 150 млн від Німеччини, новий кредит у 200 млн від Італії і $300 млн від Японії. Також 1 млрд канадських доларів від Канади.

Generated by Feedzy