В Офісі президента пояснили причини кадрових змін в СБУ

В Офісі президента пояснили причини кадрових змін в СБУ

Кадрові перестановки в Службі безпеки України, які відбулися 26 липня, покликані ліквідувати контрабандні схеми в країні та підготувати відомство до старту реформи держбезпеки.

Про це сказав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Подоляк нагадав, що рішенням президента України з СБУ звільнені Олексій Корнійчук, Віталій Малюк і Руслан Баранецький, перед цим глава СБУ Іван Баканов звільнив Андрія Наумова та Андрія Трепілко.

“Це об’ємне і системне рішення, яке дозволить дещо перебудувати роботу спецслужби, зробити її ще більш мобільною та орієнтованою на максимальну результативність… Перше і головне – це необхідність звести до нуля всю активність, пов’язану з контрабандою. Таке явище, як контрабанда, взагалі має зникнути. І це не можна забезпечити без більш потужної роботи СБУ проти мереж контрабандистів”, – сказав він.

Подоляк нагадав, що СБУ також має підготуватися до фундаментальної реформи спецслужби.

“Менше впливу «прямої економіки» в департаментах і куди більше конкретно протидії зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці… Альтернативи реформі немає – і вже зараз необхідно перебудовувати роботу так, щоб з перших днів після прийняття відповідного документа Служба була налаштована на новий функціонал, і щоб час не втрачався при переформатуванні”, – резюмував радник глави ОП.