fbpx

В Оленівці РФ замела сліди та зірвала розслідування теракту – омбудсмен

В Оленівці РФ замела сліди та зірвала розслідування теракту – омбудсмен

Через шість місяців після російського терористичного акту в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області, коли загинуло безліч українських військовополонених утримувалися в місцевій колонії, можна констатувати, що Росія успішно замела сліди та зірвала розслідування.

За ці півроку ніхто навіть не зміг домогтися допуску до місця трагедії, розповів омбудсмен України Дмитро Лубінець в Facebook.

Лубінець нагадав, що російський теракт – це фактично акт публічної страти українських військовополонених. Українська Генеральна прокуратура встановила спосіб здійснення теракту – це застосування термобаричної зброї. Жодної причетності України, як брешуть про це росіяни, і близько немає.

“Україна не отримала очікуваної реакції від міжнародного співтовариства немає успіхів у розслідуванні, і ніхто не домігся хоча б допуску на місце трагедії” – обурився він.

Лубінець нагадав, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста не відреагував на теракт, а позиція ООН залишається невиразною. Так, генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш спочатку навіть організував окрему місію для розслідування теракту в Оленівці, але вона завершилася повним провалом.

“Не були докладені зусилля для зустрічей з українською стороною, щоб взяти напрацювання і документи щодо теракту. А вже через п’ять місяців місію ООН розформували без будь-якої критики РФ, яка за весь цей час не надала доступу ні представникам місії, ні українській стороні, і фактично зірвала розслідування” – зазначив він.

Втім, додав омбудсмен, за цей термін можна замести сліди, але забути про злочин неможливо. Україна буде самостійно розслідувати Російський теракт і як мінімум це стане ще одним фактом для міжнародного спецтрибуналу над Росією.

У ніч на 29 липня один з бараків виправної колонії в окупованому росіянами селищі Оленівка Донецької області був зруйнований. Загинули, щонайменше, 50 українських військовополонених.

За попередніми висновками міжнародних експертів, українських полонених вбили термобаричною зброєю, сказав Генеральний прокурор Андрій Костін.

5 січня 2023 року генеральний секретар ООН розпустив місію з розслідування загибелі українських військовополонених у селищі Оленівка Донецької області.

Причина – неможливість доставити туди експертів. Про це заявив спікер глави ООН Стефан Дюжаррік. За його словами, причина розформування місії полягає в тому, що вона не отримала необхідних гарантій безпеки та доступу.

Generated by Feedzy