В Україні підвищать мінімальну пенсію

Головна Сторінка » В Україні підвищать мінімальну пенсію

Разом зі щорічною індексацією пенсій із 1 березня в Україні перерахують пенсії з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Перерахунок мінімальної пенсії буде проведено без додаткових звернень пенсіонерів, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

“У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму”, – йдеться в повідомленні.

Закон про державний бюджет України на поточний рік передбачає підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (мінімальна пенсія), з 2093 грн до 2361 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 27 лютого

Водночас пунктом прикінцевих положень закону про бюджет встановлено, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій.

23 лютого Кабінет міністрів ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня. Виплати підвищать для 10 млн українців, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

З 1 квітня автоматично перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів із урахуванням оновленого страхового стажу, заявив прем’єр.