В Україні почалася активна мобілізація підприємців

В Україні почалася активна мобілізація підприємців

В Україні дедалі частіше стали призивати до ЗСУ ФОПів. Мобілізація підприємців триває одночасно з мобілізацією решти громадян. Проте під  час війни держава пішла на певні поступки мобілізованим ФОП.

Зокрема, мобілізовані підприємці 1 та 2 груп не мусять припиняти реєстрацію своїх підприємств. Та все ж податківці радять їм це зробити, щоби марно їм не нараховували єдиний податок.

Проте, якщо є таке бажання, і є можливість, мобілізовані ФОПи можуть продовжувати підприємницьку діяльність. Причому такий дозвіл стосується, як тих, хто  підписав контракт із ЗСУ, так і тих, хто був мобілізований. Обмеження на заняття підприємництвом під час війни мають лише військові посадовці. А підприємцям ніхто не забороняє поєднувати ратну і мирну працю, якщо є така можливість. Головне, щоб це не заважало виконанню військового обов’язку.    

Таке роз’яснення дали дві юристки – керуюча партнерка адвокатського об‘єднання “Ганна Іщенко та партнери” Ганна Іщенко та арбітражна керуюча АО “Winner Partners” Юлія Шелест.