Верховна Рада поки вирішила не запроваджувати в Україні податок на розкіш.
Основним аргументом є той, що перелік операцій з розкішшю визначити неможливо, розповів голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в коментарі NV.
“Скажімо, автомобіль є розкішшю? А що не є розкішшю? Або чому, скажімо, розкішшю є мобільний зв’язок, який вже давно не розкіш? Коли ми починаємо визначати вичерпний перелік предметів розкоші, ми ніколи не можемо ні з ким домовитися і зажди хтось вважає себе ображеним – той, хто потрапив під цей перелік, а хтось, навпаки, у виграші”, – пояснив він.
Другим аргументом на користь відмови від податків на предмети розкоші він назвав те, що складно аргументувати ставки таких податків.
“Чому ювелірка повинна була платити, за версією Мінфіну, 30%, автомобілі – 15%, квартири – 5%, банківське золото – 5%. Чому 5%? Чому не 25%? Аргументації ніякої нема, і її, насправді, напевно, не може бути”, зазначив Гетманцев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада планує відновити податок на посилки, вартістю 150 – Гетманцев
Третім аргументом є невеликий фіскальний ефект від таких податків.
“Ми отримуємо достатньо велику групу незадоволених і фіскальний ефект у розмірі трьох-чотирьох мільярдів від запровадження якогось із цих видів податків. Це неправильно”, – заявив він.
Український парламент ухвалив у першому читанні урядовий законопроєкт про підвищення податків:
– військовий збір зросте з 1,5% до 5%;
– 1% на ФОПи всіх груп, для 1,2 і 4 групи ФОПів зростають податки, зокрема, військовий збір до 10% від мінімальної зарплатні;
– авансові податки для АЗС;
– щомісячна звітність по НДФЛ, ФОПи знову платитимуть ЄСВ з 2025 року;
– 25% на прибутки фінустанов і 50% на прибутки банків цьогоріч.
Наступного року уряд очікує додатково 137 мільярдів гривень.