В Кам’янці-Подільському 28 березня 1919-го ліквідували Комітет охорони республіки. Він мав намір здійснити державний переворот в Українській Народній Республіці.
Створили комітет 22 березня того року лідери Української соціал-демократичної робітничої партії та Української партії соціалістів-революціонерів на міжпартійній нараді у Кам’янці-Подільському. Тоді ж проголосили себе вищим органом державної влади в Українській Народній Республіці.
Ініціатори утворення були незадоволені переговорами з Антантою та формуванням єдиного антибільшовицького фронту. До складу комітету увійшли по 2 представники від ЦК УСДРП, УПСР, Кам’янецької трудової ради і Козацької ради кам’янецької залоги. Головою комітету обрали Володимира Чехівського.
У своїй відозві комітет проголосив себе тимчасовим представництвом центральної влади республіки і визначив свої головні завдання.
Члени комітету мали намір стабілізувати внутрішнє життя країни, припинити переговори Директорії УНР з французьким командуванням в Одесі, налагодити контакти із радянськими урядами Росії та України на умовах визнання ними самостійності й незалежності УНР, налагодити легальне існування українських соціалістичних партій, вивести російські війська з території УНР, створити новий український уряд на Всеукраїнському з’їзді рад робітничих і селянських депутатів.
Комітет не отримав підтримки з боку державних і політичних інституцій, тому сповістив про припинення своєї діяльності.
Військовий парад частин Синьожупанної дивізії армії УНР відбувся на Софійській площі у Києві 24 березня 1918-го. На початку місяця українські війська за підтримки німців звільнили столицю від більшовиків.