В Україні стрімко подешевшала капуста нового врожаю: які ціни

Головна Сторінка » В Україні стрімко подешевшала капуста нового врожаю: які ціни

На українському ринку зберігається тенденція зниження цін на ранню білокачанну капусту.

Основною причиною знижувальних цінових коригувань в даному сегменті виробники називають сезонне збільшення пропозиції капусти нового врожаю, а також досить невисокий попит на дану продукцію. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, на сьогодні капуста врожаю 2024 року пропонується до продажу в межах 6-10 грн/кг ($0,15-0,25 /кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчала картопля

Насамперед фермери змушені активно знижувати ціни на капусту нового врожаю через надлишкову пропозицію на ринку: більшість українських господарств уже розпочали масові відвантаження ранньої капусти.

Також ситуацію погіршують досить невисокі темпи збуту цієї продукції. Оптові компанії та роздрібні мережі воліють вести закупівлі невеликими партіями, враховуючи відносно короткий термін.

Аналітики зазначають, що наразі ціна на ранню капусту в Україні вже в середньому на 82% нижча, ніж в аналогічний торішній період. При цьому виробники не виключають, що тенденція до зниження цін у даному сегменті збережеться на ринку й надалі.

В Україні на ринку відзначається стрімке зростання цін на суницю садову.

Прохолодна погода не сприяла швидкому дозріванню суниці, тому садівники підвищили ціни на свою продукцію, повідомили.

Пропозиція суниці садової з місцевих господарств малооб’ємна, що дає можливість виробникам продавати ягоду за досить високими цінами.