В Україні з’являться нові гроші

В Україні з’являться нові гроші

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про платіжні послуги”. Він, з одного боку, вводить дев’ять різних платіжних послуг, а з іншого – дозволяє Нацбанку випускати цифрову валюту.

Як йдеться на офіційному сайті Офісу президента, повністю документ набуде чинності тільки через 12 місяців. За цей період у бізнесу є час підготуватися до нових правил, серед яких:

З’являться нові гроші – цифрові
Електронні гроші випускатиме Національний банк. Для цього створять електронні гаманці. Тут варто не плутати цифрові гроші і криптовалюту. Головна різниця – в документі передбачено, що випуском займатиметься виключно Нацбанк, крім того, це фактично буде та сама гривня, але вона не буде підкріплена паперовою банкнотою.

Картку можна буде отримати на пошті
Монополію банків зруйнують: деякі фінансові послуги (зокрема перекази, зняття готівки тощо) зможуть надавати будь-які компанії, які отримають відповідну ліцензію. Також можна буде отримати звичну картку не тільки у відділенні банку.

Наприклад, випуском зможуть займатися поштові відділення, кредитні спілки тощо. Повний спектр фінансових послуг, як і зараз, надаватиме тільки банк.


За всіма компаніями, які надають фінансові послуги, будуть пильно стежити. Завдання: змусити всіх вказувати повну інформацію про комісії, можливі штрафи. Крім того, якщо з вини компанії переплутають переказ, то за власний рахунок повинні будуть компенсувати витрати.