В Укренерго сказали, коли відновлять світло у Харкові

Головна Сторінка » В Укренерго сказали, коли відновлять світло у Харкові

На відновлення енергопостачання у Харкові знадобиться до 14 днів.

Про це сказав голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, повідомив “Укрінформ”.

“У нас є чітко пропрацьований план. Є три паралельні технічні рішення, які ми реалізуємо одночасно для того, щоб те з них, яке спрацює найшвидше, могло стати тим елементом, завдяки якому ми зможемо усунути повністю обмеження електропостачання в місті”, – заявив Кудрицький.

“Все ще досить важко гарантувати якісь конкретні терміни. Говоримо орієнтовно про 7-10 днів, можливо, до двох тижнів, коли енергетики зможуть у повному обсязі відновити нормальне енергопостачання міста. Це за умови, що не буде нових масштабних руйнувань”, – повідомив голова Укренерго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр енергетики прокоментував перегляд тарифів на світло

За словами Кудрицького, у ніч на 26 березня диспетчерський центр Укренерго не вводив обмежень по Харкову, а у вихідні графіки, що зараз діють у місті, “будуть м’якшими”.

На відновлення зруйнованих об’єктів знадобляться місяці, сказав Кудрицький.

“Наслідки атаки могли би бути набагато гіршими, якби не певні інженерні рішення, прийняті для захисту критичних елементів на енергооб’єктах. Цей захист у процесі відновлення будемо ще посилювати”, – сказав.

З відновленням готові допомогти європейські країни, Сполучені Штати Америки, Канада і Японія, повідомив голова Укренерго.

Збитки через руйнування об’єктів Укренерго склали десятки мільйонів євро, сказав Кудрицький, а разом із підприємствами енергогенерації у Харківській області – це сотні мільйонів.

22 березня російські війська атакували Харків та область ракетами С-300 та “Іскандерами-М”. Унаслідок ударів по енергетичній інфраструктурі місто залишилося без електроживлення.

З 25 березня у Харкові і деяких районах області діють графіки вимкнень.