В уряді Німеччини назвали залучення ППО НАТО у відбиття російських повітряних атак в Україні “втягуванням у конфлікт”

Головна Сторінка » В уряді Німеччини назвали залучення ППО НАТО у відбиття російських повітряних атак в Україні “втягуванням у конфлікт”

Уряд Німеччини продовжує вважати, що можливість залучення літаків або засобів протиповітряної оборони країн НАТО у відбитті російських повітряних атак принаймні над західною частиною України стане “безпосереднім втягуванням Альянсу у конфлікт”.

Так прокоментував пропозицію залучити ППО низки сусідніх з Україною держав до захисту українського повітряного простору речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт на брифінгу, повідомив “Укрінформ”.

“Ще на початку були дискусії щодо створення безполітної зони над Україною, яку могли би забезпечити літаки НАТО. Ми відхилили це тоді з важким серцем, адже дійшли висновку, що це буде перетином межі до прямої участі. Теж саме стосується і пропозицій, які висловлюються наразі в тому чи іншому світлі”, – сказав Гебештрайт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина придбає у США три системи HIMARS для України

Зараз, за словами речника німецького уряду, найважливішим є забезпечити Україну системами ППО.

Німеччина невдовзі передасть Україні третю систему Patriot, сказав Гебештрайт.

З такими ефективними засобами як Iris-T і Gepard, додатковими боєприпасами до них Німеччина є найбільшим інвестором у захист українського неба і закликає інших підвищити їх внески, заявив речник німецького уряду.

Тим часом голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман в ефірі телеканалу Welt назвала ідею щодо захисту українського неба поблизу європейських кордонів слушною і такою, що варта обговорення. Депутатка висловила сподівання, що цю ідею обговорять на саміті НАТО у липні.

“Велика помилка, яку зробило НАТО, зробили ми всі, полягає у тому, що за два роки ми не відповіли на прохання України зробити над нею безполітну зону”, – сказала німецька депутатка.

Члени парламенту Німеччини від владних “Зелених” та “Вільних демократів”, а також ХДС виступають за те, щоб системи протиповітряної оборони країн НАТО захищали захід України. Представник ХДС Родеріх Кізеветтер виступив за те, щоб сили НАТО збивали російські дрони над Україною.